Forsiden
  Alle emner
  TV-guide
  Nett-TV
 
Humor
 
Bildeserier
  Leserbrev
  Brukt-børsen
  Jobb-børsen
  Linker
  Kontakt
  Nyhetsfeed
  Nyhetsarkiv

   

  Canal+
  Digital-TV
  Diverse
  Lokal-TV
  Mediedager
  NRK
  TV2
  TV3
  TVNorge
  Utenriks
  Viasat

powered by FreeFind

  Erdetmulig.no
  DinVoice
  Lytte.no
  Nettradio
  Reklame-
   produsenter

  Merkelig
  Radionytt.no
RADIONYTT.NO
- De siste nyhetene:

 -  Sommersuksess for NRK P1  

 -  Har fått konsesjon for DAB+  

 -  Flere kan bli straffet  

 -  Bot til NRJ  

 -  Radio 1 sender ulovlig  

 -  Frykt for radio-kartell  

 -  Metro gjør det bra på PPM  

 -  Kun konsesjon i ett år  

 -  Flere kanaler på DAB  

 -  Noen vil sende på DAB  

Besøk Radionytt.no

The Julekalender er tilbake

Ny runde med nissene på Tv2

Flere saker om TV2


TVNYTT.NO - 12.11.08 - KYRRE DAHL
år skal vi igjen more oss med historien om nissene Fritz, Hansi, Gynter og potetbøndene Gjertrud og Olaf Sand. The Julekalender ble vist på TV 2 første gang i 1994, og den utradisjonelle julekalenderen ble en stor suksess. "Det e' bærre lækkert" og "bob bob" ble innført i det norske vokabular og "Støveldance" ble en slager på diskotek landet rundt.

Nå, 14 år etter, er det tid for en ny runde med nissene. Hver dag fra 1. desember og fram til jul kan du følge den populære kultserien med The Travellin' Strawberries. Historien handler blant annet om potetbøndene Olaf og Gjertrud Sand. De er i full gang med juleforberedelsene i det lille huset sitt i Trønderlag. Gjertrud kan imidlertid ikke finne den store kassen med julepynt, og kaster seg over de fargerike julekatalogene for å lage hjemmelaget julepryd. Mens hun lager små og store pyntegjenstander av katalogene, får hun øye på enhver husmors drøm; en foodprocessor. Den ønsker hun seg til jul!

Et helt annet sted, på en annen kant av verden, ligger den eldgamle nissen Gammel Nok for døden. Spilledåsen (The Playdåse) som spiller hans livsmelodi, er i ferd med å stanse. Gammel Nok tilkaller de tre nissene Fritz, Hansi og Gynter. De får i oppdrag å reise til det gamle landet, finne den eneste gjenlevende nissehulen og bringe tilbake nøkkelen som kan trekke opp spilledåsen og redde ham.

Med seg på reisen får de tre nissene et kart og Den Store Klokeboken. Med den kan alt la seg gjøre. Derfor er det viktig at boken ikke faller i gale hender. Spesielt viktig er det at det onde, mørkets folk, Nåsåene, ikke får tak i den.

Kilde og foto: TV2

Nett-TV
Finn fram til riktig Nett-TV Les mer...

TV-linker
Finn din TV-kanals hjemmeside Les mer...

TV-guide
Når går ditt TV-program Les mer...

TV-nyheter
Kilder for nyheter om TV Les mer...





TVNytt.no er på Twitter
Siste nytt fra TVNytt.no finner du på twitter.com/ tvnytt

Tvene eser ut
Stadig større apparater i norske hjem Les mer...

Program-leder gikk amok
Ingen ringte inn på Quiz-show på TV. Les mer...

150 mottakere klare for Riks-TV
De fleste er innebygd i flatskjermer Les mer...

Video: Orkan slår ut TV-reporter
The weather Channel under Hurricane Ike Les mer...
Bilder fra IFA 2008
Stemning fra verdens største messe for forbruker-elektronikk. Les mer...